Canlı Destek 09-22:00
Saat 16:00'a kadar gelen siparişleriniz aynı gün kargoya verilir.

300 Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo

Fotoğraf Baskı

Fujfilm Orijinal Fotoğraf Baskısı İle Anılarınızı Torunlarınıza Miras Bırakın

Fotoğraf Baskı

Günümüzün değişen yaşam biçimleri yeni uygulamaların yapılmasına olanak tanımaktadır. Fotoğraf baskı teknikleri de dijital uygulamaların yaygın olarak kullanılmasından dolayı sürekli değişim gösterir. Fotoğraf baskı çalışmaları nostaljik baskı ve klasik baskı şeklinde çeşitlenir.

Klasik baskıların alt başlıkları arasında poster baskısı ve ekonomik baskı yer alır. Bunun yanı sıra nostaljik baskılar başlığının altında ise polo kart, instax mini, instax wide ve beyaz kenarlı baskı yer alır.

Foto baskı işlemleri yapılırken banyolu sistemler kullanılması sararma ve solmaya karşı çözüm üreten bir yaklaşımdır. Yüksek kalitede çalışma istendiğinde banyolu sistemlerin tercih edilmesi daima avantaj yaratır.

Günümüzde fotoğraf baskı uygulamaları online olarak da yapılabilmektedir. Bu tür bir çalışmaya gereksinim duyulduğunda ürünün baskı kalitesine dikkat edilmesi gerekir. Profesyonel foto baskı çalışması yapılırken kimyasal banyolu sistemler kullanılır. Bu sayede de canlı renkler elde edilmesi kolaylaşırken uzun ömürlü baskılar elde edilmiş olur.
 

Fotoğraf Baskı Nedir?

Fotoğraf baskı nedir? Merak edilenlerden biridir. Bir fotoğrafın çekildikten sonra düzenleme işlemlerine tabi tutulması ve fotoğraf kağıdına basılmak sureti ile fiziksel ortamda elde edilmesidir. Günümüzde fotoğraflar dijital ortamlarda elde edilir.

Sayısal ortamda elde edilen fotoğraflar ise fiziksel olarak kâğıda basılarak çeşitli boyutlarda üretilebilir. Fotoğraf makinesi mahareti ile çekilen fotoğraflar belirli bir andan kesit alır. Zamanı donduran fotoğraflar hatıraların kalıcı olması konusunda da bizlere alternatifler sunar.

Fotoğraf kağıdına basılmış bir fotoğraf sayısal ortamın dışında fiziki olarak elle tutulup gözle görülebilir hale gelir. Bu sayede basılan fotoğrafları dilediğimiz biçimde konumlandırabiliriz. Fotoğraf baskısı günümüzde kâğıt dışında hemen hemen her yüzeye kolaylıkla yapılabilir hale gelmiştir. Teknolojik gelişmelerin bu konudaki katkısı oldukça fazladır. Fotoğraf baskısı yapılabilen birçok alternatif malzeme vardır. Bunlar arasında ise magnetler, takvimler, tablolar foto kitaplar ilk akla gelenler arasında yer alır.
 

Fotoğraf Baskı Yöntemleri

Fotoğraf baskı yöntemleri uygulanırken nostaljik ve klasik baskı uygulamalarından yararlanılabilir. Bu çalışmalarda profesyonellik önemli bir yaklaşımdır ve titizlikle uygulanması gerekir. Bu sayede baskı sonucunda elde edilecek ürün kalitesi birinci sınıf olur.

Fotoğraf baskısı almak isteyenler için birçok yöntemden yararlanılabilir. Bununla birlikte uygulamalar sırasında yeterli kalitede ürün elde edilmesi için profesyonel foto baskı uygulamasına gerek duyulur. Bu uygulama içinse kimyasal banyolu sistemlerden yararlanılır.

Fotoğraf baskı uygulamaları yapılırken kare foto baskı alınacağı zaman 10cm eninde ve 10cm boyunda nostaljik görüntülü fotoğraflar elde edilir. Bu fotoğrafların etrafı da beyaz bırakılarak istenilen görüntü desteklenir.

Poster baskı olarak adlandırılan uygulamada normal baskı ile aynı yöntemler kullanılarak çalışma yapılır. Bu uygulamanın tek farkı boyutları olurken aynı tip kâğıda ve aynı baskı makineleri ile bu çalışmalar yapılır.

Baskı uygulamaları birbirinden farklı olurken nostaljik, klasik, kare baskı, instax baskı gibi farklı adlarla bu baskı uygulamalarını sınıflandırmak söz konusudur. Baskı uygulamaları temelde aynı yöntemler kullanılarak yapılır. Birbirlerinden ayrıldıkları noktalar ise boyutları açısından ve şekilleri yönündendir.

Baskı yapılırken kullanılan kâğıdın mat ya da parlak olması da önemli bir ayrıntıdır. Kâğıt türü kişisel tercihlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte bazı ürünler için kullanılması gereken kâğıt türleri de standart olabilir.

Baskı yapılacağı zaman bu konuda çalışılan firmanın tasarımcıları ile birlikte karar vermek daha doğru bir ürün teslim alabilmek açısından önem taşır. Baskı teknikleri konusunda merak edilen pek çok konu bulunur.

Bunlardan biri de baskı yapılan malzemelerle ilgilidir. Fotoğraf baskıları gümüş kaplama kâğıda yapıldığında yüksek kalitede sonuçlar elde etmek daha kolaydır. Bu nedenle fotoğraf baskısı yaptırmak isteyenlerin kâğıt türü konusunda bilgi sahibi olması önem taşır.

 
2022 Fotoğraf Baskı Fiyat Listesi
Ürün Adı Ürün Fiyatı
9X131,59 TL
10X15-Klasik1,89 TL
13x182,49 TL
15x213,49 TL
18x2413,50 TL
20x2515,90 TL
20x3015,90 TL
30x4035,90 TL
30x4535,90 TL
40x60108,90 TL
50x70129,90 TL
70x100199,90 TL
Online Fotoğraf Baskı Nedir ?

Online fotoğraf baskı; fotoğraflarınızın online olarak bir internet sitesine yüklenerek fotoğraflarınızın basılmasıdır. Onlie baskı yapan bir çok firma vardır, ancak bunlarınn baskı kaliteleri çok önemlidir. 

Profesyonel Fotoğraf Baskı Nedir ?

Profosyonel baskı ; kimyasal banyolu sistem ile yapılan, uzun ömürlü, canlı renkli, atalardan bize kalan fotoğraflar ile aynı sistemi kullanan gerçek fotoğraf baskıdır. Profosyonel baskı cp49 kimyasalı ile fujifilm frontier 550 makineyle yapılmaktadır. Baskı kalitesi 300dpi full hd yapılmaktadır.. 

Fotoğrafçıda Telefondan Fotoğraf Çıkartma

Fotoğraflarınızın fotoğrafçıdan ara kablo takarak çıkarabilirsiniz. Ancak fotoğrafçıların dükkan kira maliyeti ve sürkülasyon fazla olmadığı için malesef fiyatları online baskılara göre biraz daha yüksektir. Sizin fotoğrafçıya gerek kalmadan fotoğraflarınızı online olarak hızlı bir şekilde yüklemenizi sağlıyoruz. Üstelik siz bizim ayağımıza degil biz sizin ayağınıza getiriyoruz.

Polaroid Fotoğraf Çıkartma

Polarod fotoğraf ilk olarak polaroid firması tarafından üretilen anında çıktı alınabilen fotoğraf baskısıdır. Eminönüne yolu düşen herkes orada şipşak diye fotoğraf çekenleri görmüştür. İşte gerçek polaroid baskı o dur. Ancak günümüzde baskı kalitesi çok yükselmiş ve polaroidin görüntüsü insanlarımız tarafından çok beğenilmiştir. Bizde günümüz çağına uygun olarak uzun ömürlü aynı görünüme sahip polaroid foto baskıyı geliştirdik..  

Ucuz Fotoğraf Baskı Nedir ?

Sitemizden vermiş olduğunuz siparişler kalitemize göre çok çok makuldür. Sitemizdeki bir çok ürün kampanyalı fiyata satılmaktadır. Fotoğraf baskıları 3 şekilde yapılmaktadır;

  • Ev yazıcısı ile yapılan baskılar : Görüntü kalitesi yüksektir ancak ortalama ömrü 3 yıldır. suya dayanıklı değildir ve maliyeti çok yüksektir.
  • Matbada yapılan baskılar : Matbada yapılan baskılar kalitesi en düşük olan baskılardır. Kalitesi gibi maliyetide çok düşüktür. İnternetten çok uzuza baskı siparişi alan siteler matbada baskı yapmaktadır. Ancak o şekilde o fiyatlara fotoğraf satabilirler.
  • Kimyasal Banyolu Sistem : Tüm dünyada kabul görmüş en kaliteli ve en dayanıklı fotoğraf baskısıdır. Baskı için gerekli tüm kimyasal maddeler ve tüm kağıtlar Japon Fujifilm firması tarafından üretilmektedir. Baskılar suya dayanıklı ve sararma yapmamaktadır. Uygun koşullarda ömrü 200 yıldır. 
Kare fotoğraf baskı nedir?

Kare fotoğraf baskısı  10cm eninde 10cm boyunda etrafında yarım cm beyazlık bulunan nojtaljik görünümlü fotoğraf baskısıdır. Genellikle axsesuar olarak kullanılmaktadır.

Poster baskının normal baskıdan farkı nedir ?

Poster baskının normal baskıdan tek farkı boyudur. Oda aynı kağıda aynı makina ile basılmaktadır. 20x30 boyutundan daha büyük baskılara poster baskı denilmektedir.

İnternetten fotoğraf çıkartmak güvenli midir?

Sitemiz üzerinden yüklediğiniz fotoğraflar  "Comodo SSL SHA256 CA-G3" ile şifrelenerek güvenli bir şekilde baskıya girmektedir. Sitemize yüklediğiniz fotoğraflar 3 gün içinde sistem tarafından otomatik olarak silinmektedir. Fotoğraflarınız üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşılmamaktadır. 

Hangi tür baskılar vardır ?

Çok fazla baskı türü vardır. Nostaljik baskı, kalasik baskı, kare fotoğraf baskısı, instax baskı v.s. Bunlar arasındaki tek fark boyut ve şekil farkıdır.

Mat Baskımı Parlak Baskımı Tercih Etmeliyim ?

Mat baskı daha doğru renkleri gösterir ancak telefonla veya amator yapılan çekimlerde fotoğraf yeterli ışığa sahip olmadığı için mat baskılar da iyi sonuç alamamaktayız.  Parlak baskı ise cam gibi görünür ancak onunda dez avantajı üzerinde parmak izi kalabilir ancak renkleri çok canlıdır. Özet olarak çekiminizi profosyonel fotoğrafçı (Makina Değil) yaptıysa  mat, kendiniz yaptıysanız parlak baskı öneriyoruz. Kalite olarak ikiside aynı kalitedir. 

Iphone'dan çektiğim Heic uzatılı fotoğrafları nasıl bastırabilirim ?

Sitemizizde bulunan özel kütüphane sayesinde heic, psd, raw, zip, live  vb. uzantılı tüm fotoğraf baskılarınızı herhangi bir dönüştürücüye ihtiyaç duymadan direk sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.