Whatsapp 09-22:00
0850 303 55 60 Aşağıdaki kare kodu telefonunuzun kamerasından okutarak direk bize yazabilirsiniz.
12 Aya Varan Taksit Seçenekleri, Saat 16:00'a Aynı Gün Kargo

Fatoğraf Baskı

Banyolu Sistem Solmayan Fotoğraf Baskısı, Fotoğraf Baskı Boyutları ve En Ekonomik Fotoğraf Baskı Fiyatları, İade Garantisi ve Aynı Gün Teslimat seçenekleriyle hizlifotobaski.com'da.
Ekonomik Fotoğraf Baskı Mat/Parlak
FUJİFİLM
%20 İNDİRİM
Parlak Fotoğraf Baskı
FUJİFİLM
%20 İNDİRİM
Mat Fotoğraf Baskı
FUJİFİLM
%20 İNDİRİM
Beyaz Kenarlı Mat Fotoğraf Baskı
FUJİFİLM
%20 İNDİRİM
Beyaz Kenarlı Parlak Fotoğraf Baskı
FUJİFİLM
%20 İNDİRİM
Poster Baskı
FUJIFILM
Mezuniyet Fotoğrafı Bastırma
70 YIL GARANTİ
%20 İNDİRİM

Fotoğraf Baskı Hakkında Her Şey!

Hiçbir şey düşünmeden hayata gülümsediğin o an: Mutlu eden fotoğraf kareleri…Arka fonda eşsiz bir manzara, sağında solunda en sevdiğin kişiler ve tek bir düşünce: Güzel anıların için eşsiz ve mükemmel bir poz vermek. Fotoğrafın da bir öyküsü var ve kişiye özel fotoğraf baskı bu öykülerin özene bezene kitaplaşmış halidir. Kimisi balayının ilk günündeki güneşin doğuşunu yeni bir hayata başlangıç gibi fotoğraflar, kimisi mezuniyet törenindeki mutluluğunu bir ömür boyu kaybetmemek için fotoğrafa sarılır. Evet, herkesin fotoğraflarına dair bir öyküsü ve hikayesi var. Biz onları önemsiyoruz…

Eşsiz anlar için eşsiz fotoğraf baskı çözümleri gerekmez mi?

Eşsiz manzaralar, birliktelikler ve anlarla süslü fotoğrafları, bir ömür boyu yaşatmak ve korumak için profesyonel fotoğraf baskı kalitesine kuşkusuz ihtiyaç var. Ne güneşin ilk doğuşundaki gülümseyen mimiklerinizin, ne de mezuniyet günü heyecanla sevdiklerinize bakan gözlerinizin fotoğraflarla birlikte sararması kabul edilebilir bir durum değil. Bu nedenle son teknoloji fotoğraf çıkartma yöntemleri ile en özel ve güzel anların bir ömür aynı canlılıkta kalmasını sağlayan çözümler var.
 

Hediyelik Fotoğraf Baskılar

Özel Günlerde fotoğraf baskı çeşitleri arasından hediyelik fotoğraf baskılar tercih ederek  en anlamlı hediyeyi alabilirsiniz. 

Fotoğraf boyutları nelerdir ?

Klasik fotoğraf boyutları 9x13, 10x15, 13x18, 15x21 ebatlarındadır ve albüm boy fotoğraf baskısı 10x15 ebatındadır. Bunun haricinde de fotoğraf çıkartma işlemi yapabilirsiniz. Öncelikle fotoğraf çıkartma işlemindeki amacınızı belirlemelisiniz. Sizin için en uygun baskı boyutları nelerdir. Önemli olan bastıracağınız fotoların nerede kullanılacağıdır.  Buna kara verdikten sonra uygun boyutta fotoğraf bastırma işlemini yaptırabilirsiniz.

Fotoğraf Bastırma Nedir? Foto Baskı Çeşitleri Nelerdir?

Günümüz dünyasında fotoğraf ve görsel hayatın başucunda. Özellikle akıllı teknolojilerle birlikte her anı ve kareyi kaydetmek artık kaçınılmaz bir alışkanlık haline geldi. Bu nedenle fotoğraf baskı, önemli anları yakalamayı arşivlemeyi sevenler için çok daha özel bir hale geldi. Sevdiklerinizle olan anılarınızı albümleştirmek, en güzel ve heyecanlı hobilerden biri. Çocuğunuzun ilk anlarına tanıklık eden fotoğraflar veya evlilikten sonraki ilk günlerinizi yansıtan mutlu kareler. Hepsinin ortak noktası unutulmaz anılar arasında özel yerlerinin olmasıdır. Anılarınızı albümleştirme noktasında fotoğraf bastırma yöntemleri en çok aranan çözümlerden biri. Peki anılarınızı hangi tür fotoğraf baskı yöntemleri ile ölümsüz kılabilirsiniz?

İşte öne çıkan son derece estetik fotoğraf baskı çeşitleri…

Fotoğraf baskı yöntemlerinde iki sınıf altında farklı baskı çeşitleri var. Klasik ve nostaljik baskılar, en çok öne çıkan iki sınıf. Her iki baskı sınıfı için de kalitenin üst düzeyde tutulması asıl önemli nokta. Klasik ve nostaljik baskının birbirinden farkı, tasarım ve boyut bazında. Kalite olarak öne çıkan ortak yönleri, baskıya alınan fotoğrafların Fujifilm kağıda basılmasıdır. Bu baskı kağıtları, birinci sınıf fotoğraf kağıdı olarak ön planda. Ayrıca kağıtlar, 70 yıl ile 200 yıla kadar solmazlık özelliğine sahip. Üstelik bu özellik asırlık fotoğraf malzemeleri üreticisi Fujifilm tarafından garanti altındadır. Bu bakımdan baskı şekliniz ister klasik ister nostaljik olsun fotoğraflarınızın kalitesinde asla bir kaybolma söz konusu olmaz.

Ekonomik fotoğraf baskı yöntemi hakkında bilgiler

Ekonomik fotoğraf baskı, online fotoğraf baskıdan biri. Özellikle bütçesine uygun fotoğraf baskı yöntemi arayanlar için en uygun paket. Bu paket ile birden fazla fotoğrafınız seri bir şekilde çıkarılır. Fotoğrafların deforme olmasını önlemek için baskı yönteminde Fujifilm kağıtlar kullanılır. Bu kağıtların yaklaşık 70 yıllık solmazlık garantisi vardır. Kısa süreli suya karşı dayanıklı yapısı ile kazalara karşı fotoğraflarınız korunur. Ayrıca CP 49 fotoğraf baskılı sistem ile canlı renk skalasının yakalanması sağlanır. Baskı isteğe göre mat veya parlak fotoğraf şekliyle yapılabilir.

Poster baskı hakkında öne çıkan bilgiler

Klasik fotoğraf baskı işleminin içerisinde ön plana çıkan baskı türlerinden biri poster fotoğraf baskıdır. Profesyonel veya özel günlerdeki çekimleriniz için başarılı sonuçlar verir. 18*24’den 70*100’e kadar çeşitli boyutlarda fotoğrafınızın basılması mümkündür. Ayrıca CP 49 banyolu sistem kullanıldığı için ebat büyüse de piksel ve renk kaybı hiçbir şekilde zarar görmez. Poster baskı modellerinde A3, A4, A5 özel boyutlarına sahip poster baskı uygulaması da vardır. Mezuniyet gibi fotoğraflarınızı basmak için en uygun ebatları ifade eder. Baskı sırasında tercih edilen kağıt birinci sınıf Fujifilm foto kağıtlarıdır.

Polo kart fotoğraf baskı hakkında bilgiler

Klasik baskı türlerinden birini ifade eden polo kart baskı, özel günlerde çekilen fotoğraflar için en güzel foto baskı çalışmalarından birini ifade eder. Nostaljik çizgileri ile fotoğraflardaki anı havasını tasarımındaki detaylarla da yaşatmayı hedefler. Bu bakımdan sevdikleriniz için anlamlı hediye olma özelliğini taşır. Ayrıca hediyelik fotoğraf baskılar arasında da ön plana çıkar. Bunda kenarlarının bordurlı yapıya sahip olmasının yanı sıra alt kısmında sevdiğinize not yazmak için bir bölümün yer almasının etkisi büyüktür. Böylece kişiye özel hediye olarak sunulacak fotoğrafta güzel bir mesaj bırakmanız da mümkün hale gelir.

Polo baskı, 10*6,5 cm ebatlarında nostaljik karelidir. Diğer baskılardan farklı olarak CP 45 kimyasal banyolu sistem uygulanır. Bu sayede renk skalasında kayıplar meydana gelmez ve canlı renk görünümleri ile kaliteli bir fotoğraflama ortaya çıkar. Ayrıca suya dayanıklı Fujifilm kağıtları kullanılır.

Instax Mini ve Instax Wide fotoğraf baskı çeşitleri

Özel günlerinizi fotoğraflarken özendiğiniz gibi fotoğraf baskı formatını seçerken de özenmelisiniz. Bu özverili arayışın bir sonucu olarak Instax fotoğraf baskı modelleri sizi karşılar. Instax Mini ve Wide nostaljik görüntülerinin yanı sıra ikonik tasarımları ile de ön plana çıkan fotoğraf baskı türleri. Tek farkları ebatlarıdır. Bu baskı türünde 200 yıllık solmazlık garantisi bulunan ve suya dayanıklı birinci kalite Fujifilm kağıtlar tercih edilir.

Beyaz kenarlı parlak fotoğraf baskı

Fotoğraf çıkartma ihtiyacınızı hızlı şekilde görmek için beyaz kenarlı baskıyı tercih edebilirsiniz. Geniş ebat skalasına sahip fotoğraf baskı türü cep telefonunuzdan çektiğiniz fotoğraflar için de en iyi sonucu almanızı sağlayan baskı modellerinden biridir. Fujifilm kağıtlara yapılan baskılarda canlı renkler fotoğraf kalitesini üst düzeye çıkarır. CP 49 banyolu kimyasal sistem sayesinde renk kaybı yaşanmaz.

Neden Fotoğraf Baskıya İhtiyacınız Var?

Anlamlı hediyeye duyulan ihtiyacın bir gereği olarak fotoğraf baskıya ihtiyacınız olabilir. Ya da, tamamen kişisel gezileriniz, gözlemleriniz ve daha fazlasını sadece kayıt altına almak yerine, fotoğraf baskı yöntemiyle albümleştirmeyi düşünebilirsiniz. Fotoğraflarınızı baskıya gönderme nedenleriniz değişse de bir noktada herkesin beklentileri aynıdır: Gülümseyen anıları geleceğe taşımak ve sevdiklerinize o anlamlı hediyeyi sunmak.

Bu bakımdan fotoğraf baskı son dönemin en güzel ve cezbedici hediyeleri arasında. Özellikle sevdiklerinize sunduğunuz hediyelerin arkasından çıkan albümlük fotoğraflar, duygusal ve romantik bir an yaşamak isteyenler için özel bir hediyedir. Bu noktada sevdiklerinizle geçirdiğiniz unutulmaz anların fotoğraflarından oluşan albümler oluşturmayı isteyebilirsiniz. İlk tanışma, ilk yemek, ilk hediye ve belki de beraber gidilen tatillere ait fotoğraflar anıların tazelenmesinde etkili bir yöntem.

Herkesin hayatında dönüm noktaları vardır. Mezuniyet, ilk çocuk veya evlilik gibi. Özel anlara ilişkin fotoğrafların korunması ve saklanması da en çok önemsenen değerlerden biri. Bu bakımdan fotoğrafların baskıya gönderilmesi ve albüm haline getirilmesi klasikleşen en geçerli yöntemdir. Kaliteli ve profesyonel baskı yöntemleri ile özel anlarda çekilen fotoğraflar uzun ömürlü hale gelir.

Hangi Fotoğraf Baskısını Seçmeliyim?

Klasik veya nostaljik baskı türleri içerisinde ihtiyacınızı karşılamaya hazır foto baskı çeşitleri var. Her baskı modelinde üst düzey son teknoloji kullanıldığı için canlı renkler ve kağıt kalitesi hepsinde kendisini hissettirmeye hazır. Bu noktada seçim yaparken şunlara dikkat edebilirsiniz:

  • Çok fazla fotoğraf var, bütçem az: Ekonomik fotoğraf modeli.
  • Özel bir güne ait fotoğraflar için özel bir baskıya ihtiyacım var: Nostaljik baskı türlerinden herhangi biri.
  • Odama asmam gereken çok özel bir fotoğrafım var: Poster fotoğraf türü.
  • Mezuniyet fotoğraflarını çıkarmam lazım: Poster fotoğraf baskıda yer alan mezuniyet fotoğraf baskıları
  • Evlilik, nişan, düğün veya sünnete ait fotoğraflar: Nostaljik fotoğraf türleri özel günler için en uygun baskı modellerini içerir.

Fotoğraf Baskı Fiyatları Hakkında Bilgi

Fotoğraf baskı fiyatları, Fotoğraf çıkartma ne kadar , baskı modeli ve baskıda tercih edilen teknolojiye göre değişkenlik gösterir. Hangi baskı modeli olursa olsun kağıt kalitesi gibi önemli bir noktada her baskı yöntemin asgari standardı korumasına dikkat edilmelidir. Böylece özel olan anıların birkaç yıl sonra sararması, renklerinde ortaya çıkan bozulma gibi istenmeyen durumların yaşanma ihtimali ortadan kalkar. Bu anlamda ekonomik baskı modelinde bile Fujifilm fotoğraf kağıtlarını kullanarak, en uygun fiyata sahip baskıda da beklenen kaliteyi sunma ve koruma özverisi ile çalışıyoruz. 
 

Fotoğraf Baskı 


Günümüzün değişen yaşam biçimleri yeni uygulamaların yapılmasına olanak tanımaktadır. Fotoğraf baskı teknikleri de dijital uygulamaların yaygın olarak kullanılmasından dolayı sürekli değişim gösterir. Fotoğraf baskı çalışmaları nostaljik baskı ve klasik baskı şeklinde çeşitlenir.

Klasik baskıların alt başlıkları arasında poster baskısı ve ekonomik baskı yer alır. Bunun yanı sıra nostaljik baskılar başlığının altında ise polo kart, instax mini, instax wide ve beyaz kenarlı baskı yer alır.

Foto baskı işlemleri yapılırken banyolu sistemler kullanılması sararma ve solmaya karşı çözüm üreten bir yaklaşımdır. Yüksek kalitede çalışma istendiğinde banyolu sistemlerin tercih edilmesi daima avantaj yaratır.

Günümüzde fotoğraf baskı uygulamaları online olarak da yapılabilmektedir. Bu tür bir çalışmaya gereksinim duyulduğunda ürünün baskı kalitesine dikkat edilmesi gerekir. Profesyonel foto baskı çalışması yapılırken kimyasal banyolu sistemler kullanılır. Bu sayede de canlı renkler elde edilmesi kolaylaşırken uzun ömürlü baskılar elde edilmiş olur.

Fotoğraf Baskı Nedir?

Fotoğraf baskı nedir? Merak edilenlerden biridir. Bir fotoğrafın çekildikten sonra düzenleme işlemlerine tabi tutulması ve fotoğraf kağıdına basılmak sureti ile fiziksel ortamda elde edilmesidir. Günümüzde fotoğraflar dijital ortamlarda elde edilir.

Sayısal ortamda elde edilen fotoğraflar ise fiziksel olarak kâğıda basılarak çeşitli boyutlarda üretilebilir. Fotoğraf makinesi mahareti ile çekilen fotoğraflar belirli bir andan kesit alır. Zamanı donduran fotoğraflar hatıraların kalıcı olması konusunda da bizlere alternatifler sunar.

Fotoğraf kağıdına basılmış bir fotoğraf sayısal ortamın dışında fiziki olarak elle tutulup gözle görülebilir hale gelir. Bu sayede basılan fotoğrafları dilediğimiz biçimde konumlandırabiliriz. Fotoğraf baskısı günümüzde kâğıt dışında hemen hemen her yüzeye kolaylıkla yapılabilir hale gelmiştir. Teknolojik gelişmelerin bu konudaki katkısı oldukça fazladır. Fotoğraf baskısı yapılabilen birçok alternatif malzeme vardır. Bunlar arasında ise magnetler, takvimler, tablolar foto kitaplar ilk akla gelenler arasında yer alır.

Fotoğraf Baskı Yöntemleri

Fotoğraf baskı yöntemleri uygulanırken nostaljik ve klasik baskı uygulamalarından yararlanılabilir. Bu çalışmalarda profesyonellik önemli bir yaklaşımdır ve titizlikle uygulanması gerekir. Bu sayede baskı sonucunda elde edilecek ürün kalitesi birinci sınıf olur.

Fotoğraf baskısı almak isteyenler için birçok yöntemden yararlanılabilir. Bununla birlikte uygulamalar sırasında yeterli kalitede ürün elde edilmesi için profesyonel foto baskı uygulamasına gerek duyulur. Bu uygulama içinse kimyasal banyolu sistemlerden yararlanılır.

Fotoğraf baskı uygulamaları yapılırken kare foto baskı alınacağı zaman 10cm eninde ve 10cm boyunda nostaljik görüntülü fotoğraflar elde edilir. Bu fotoğrafların etrafı da beyaz bırakılarak istenilen görüntü desteklenir.

Poster baskı olarak adlandırılan uygulamada normal baskı ile aynı yöntemler kullanılarak çalışma yapılır. Bu uygulamanın tek farkı boyutları olurken aynı tip kâğıda ve aynı baskı makineleri ile bu çalışmalar yapılır.

Baskı uygulamaları birbirinden farklı olurken nostaljik, klasik, kare baskı, instax baskı gibi farklı adlarla bu baskı uygulamalarını sınıflandırmak söz konusudur. Baskı uygulamaları temelde aynı yöntemler kullanılarak yapılır. Birbirlerinden ayrıldıkları noktalar ise boyutları açısından ve şekilleri yönündendir.

Baskı yapılırken kullanılan kâğıdın mat ya da parlak olması da önemli bir ayrıntıdır. Kâğıt türü kişisel tercihlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte bazı ürünler için kullanılması gereken kâğıt türleri de standart olabilir.

Baskı yapılacağı zaman bu konuda çalışılan firmanın tasarımcıları ile birlikte karar vermek daha doğru bir ürün teslim alabilmek açısından önem taşır. Baskı teknikleri konusunda merak edilen pek çok konu bulunur.

Bunlardan biri de baskı yapılan malzemelerle ilgilidir. Fotoğraf baskıları gümüş kaplama kâğıda yapıldığında yüksek kalitede sonuçlar elde etmek daha kolaydır. Bu nedenle fotoğraf baskısı yaptırmak isteyenlerin kâğıt türü konusunda bilgi sahibi olması önem taşır.


 

İstanbul Fotoğraf Baskı    Ankara Fotoğraf Baskı    İzmir Fotoğraf Baskı    Profosyonel Fotoğraf Baskı    Toptan Fotoğraf Baskı    Online Fotoğraf Baskı    10x15 Fotoğraf Baskı    Ucuz Fotoğraf Baskı    Fotoğraf Baskı Fiyatları    Fotoğraf Çıkartmak Ne Kadar   

Online Fotoğraf Baskı Nedir ?

Online fotoğraf baskı; fotoğraflarınızın online olarak bir internet sitesine yüklenerek fotoğraflarınızın basılmasıdır. Onlie baskı yapan bir çok firma vardır, ancak bunlarınn baskı kaliteleri çok önemlidir. 

Profesyonel Fotoğraf Baskı Nedir ?

Profosyonel baskı ; kimyasal banyolu sistem ile yapılan, uzun ömürlü, canlı renkli, atalardan bize kalan fotoğraflar ile aynı sistemi kullanan gerçek fotoğraf baskıdır. Profosyonel baskı cp49 kimyasalı ile fujifilm frontier 550 makineyle yapılmaktadır. Baskı kalitesi 300dpi full hd yapılmaktadır.. 

Fotoğrafçıda Telefondan Fotoğraf Çıkartma

Fotoğraflarınızın fotoğrafçıdan ara kablo takarak çıkarabilirsiniz. Ancak fotoğrafçıların dükkan kira maliyeti ve sürkülasyon fazla olmadığı için malesef fiyatları online baskılara göre biraz daha yüksektir. Sizin fotoğrafçıya gerek kalmadan fotoğraflarınızı online olarak hızlı bir şekilde yüklemenizi sağlıyoruz. Üstelik siz bizim ayağımıza degil biz sizin ayağınıza getiriyoruz.

Polaroid Fotoğraf Çıkartma

Polarod fotoğraf ilk olarak polaroid firması tarafından üretilen anında çıktı alınabilen fotoğraf baskısıdır. Eminönüne yolu düşen herkes orada şipşak diye fotoğraf çekenleri görmüştür. İşte gerçek polaroid baskı o dur. Ancak günümüzde baskı kalitesi çok yükselmiş ve polaroidin görüntüsü insanlarımız tarafından çok beğenilmiştir. Bizde günümüz çağına uygun olarak uzun ömürlü aynı görünüme sahip polaroid foto baskıyı geliştirdik..  

Ucuz Fotoğraf Baskı Nedir ?

Sitemizden vermiş olduğunuz siparişler kalitemize göre çok çok makuldür. Sitemizdeki bir çok ürün kampanyalı fiyata satılmaktadır. Fotoğraf baskıları 3 şekilde yapılmaktadır;

  • Ev yazıcısı ile yapılan baskılar : Görüntü kalitesi yüksektir ancak ortalama ömrü 3 yıldır. suya dayanıklı değildir ve maliyeti çok yüksektir.
  • Matbada yapılan baskılar : Matbada yapılan baskılar kalitesi en düşük olan baskılardır. Kalitesi gibi maliyetide çok düşüktür. İnternetten çok uzuza baskı siparişi alan siteler matbada baskı yapmaktadır. Ancak o şekilde o fiyatlara fotoğraf satabilirler.
  • Kimyasal Banyolu Sistem : Tüm dünyada kabul görmüş en kaliteli ve en dayanıklı fotoğraf baskısıdır. Baskı için gerekli tüm kimyasal maddeler ve tüm kağıtlar Japon Fujifilm firması tarafından üretilmektedir. Baskılar suya dayanıklı ve sararma yapmamaktadır. Uygun koşullarda ömrü 200 yıldır. 

Kare fotoğraf baskı nedir?

Kare fotoğraf baskısı  10cm eninde 10cm boyunda etrafında yarım cm beyazlık bulunan nojtaljik görünümlü fotoğraf baskısıdır. Genellikle axsesuar olarak kullanılmaktadır.

Poster baskının normal baskıdan farkı nedir ?

Poster baskının normal baskıdan tek farkı boyudur. Oda aynı kağıda aynı makina ile basılmaktadır. 20x30 boyutundan daha büyük baskılara poster baskı denilmektedir.

İnternetten fotoğraf çıkartmak güvenli midir?

Sitemiz üzerinden yüklediğiniz fotoğraflar  "Comodo SSL SHA256 CA-G3" ile şifrelenerek güvenli bir şekilde baskıya girmektedir. Sitemize yüklediğiniz fotoğraflar 3 gün içinde sistem tarafından otomatik olarak silinmektedir. Fotoğraflarınız üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşılmamaktadır. 

Hangi tür baskılar vardır ?

Çok fazla baskı türü vardır. Nostaljik baskı, kalasik baskı, kare fotoğraf baskısı, instax baskı v.s. Bunlar arasındaki tek fark boyut ve şekil farkıdır.

Mat Baskımı Parlak Baskımı Tercih Etmeliyim ?

Mat baskı daha doğru renkleri gösterir ancak telefonla veya amator yapılan çekimlerde fotoğraf yeterli ışığa sahip olmadığı için mat baskılar da iyi sonuç alamamaktayız.  Parlak baskı ise cam gibi görünür ancak onunda dez avantajı üzerinde parmak izi kalabilir ancak renkleri çok canlıdır. Özet olarak çekiminizi profosyonel fotoğrafçı (Makina Değil) yaptıysa  mat, kendiniz yaptıysanız parlak baskı öneriyoruz. Kalite olarak ikiside aynı kalitedir. 

Iphone'dan çektiğim Heic uzatılı fotoğrafları nasıl bastırabilirim ?

Sitemizizde bulunan özel kütüphane sayesinde heic, psd, raw, zip, live  vb. uzantılı tüm fotoğraf baskılarınızı herhangi bir dönüştürücüye ihtiyaç duymadan direk sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.